Osiągnięcia dzieci
Nasza Świetlica
Ostatnie wydarzenia, imprezy

Małe spotkania z wielką sztuką

Opublikowano

W ubiegłym roku na cyklicznych zajęciach " Z nich jesteśmy dumni "poznawaliśmy sylwetki znanych Polaków.  W tym roku, pani Hania prowadzi "Małe spotkania z wielką sztuką" podczas których poznajemy malarza i jego dzieło, kompozytora - słuchamy jego utworu, pisarza - pani czyta nam wybrane fragmenty jego książki.

Wysłuchaliśmy już Preludium C - dur Jana Sebastiana Bacha, Walca Minutowego Fryderyka Chopina,Małej nocnej muzyki" Mozarta, Karnawał zwierząt "Łabędzia" Camille'a Saint-Saënsa ,Walca kwiatów z "Dziadka do orzechów " Piotra Czajkowskiego.

Podziwialiśmy obrazy:"Tropikalną burzę z tygrysem" Henri Rousseau, "Pomarańczarkę" Aleksandra Gierymskiego, "Bitwę pod Grunwaldem" Jana Matejki, "Śmeirć Barbary Radziwiłówny " Józefa Simmlera, "Słoneczniki" Vincentego Van Gogha, "Tancerki w błękicie" Edgara Degas.

Zainspirowani dziełem Degas stworzyliśmy własne:

   Na kolejnym "Małym spotkaniu z Wielką Sztuką" słuchaliśmy kankana z operetki Offenbacha "Orfeusz w piekle". Nogi same nas poniosły i wszyscy zaczęliśmy tańczyć. Podziwiamy również  obraz "Dziwny Ogród" Józefa Mehoffera. Ukazuje on niezwykle barwny i żywy ogród pełen kwiatów . Wzrok nasz przyciągnęła nienaturalnej wielkości ważka.                                                                                                                                                                                 A te dzieła są wytworem nasze wyobraźni.

Zdjęcie użytkownika Świetlica SP 61.

Zdjęcie użytkownika Świetlica SP 61.