Osiągnięcia dzieci
Nasza Świetlica
Ostatnie wydarzenia, imprezy

Tradycje Święta Zmarłych z całego świata

Opublikowano

 

                 28 października opowiadaliśmy o różnorodnych, zaskakujących i nietypowych tradycjach na całym świecie, związanych ze świętem zmarłych. Szukaliśmy tych krajów na mapie i pokazywaliśmy zdjęcia np. najdroższego cmentarza na świecie czy też gwatemalskich latawców tworzonych z okazji tego święta . Kolorowo przebrany "gość specjalny", opowiedział o barwnych obchodach święta zmarłych w Meksyku.                                                                Następnie ozdabialiśmy kolorowe "czaszki "meksykańskie, przygotowaliśmy stroje i udaliśmy się na paradę meksykańską po całej szkole, grając na instrumentach i uśmiechając się promiennie do wszystkich uczniów i nauczycieli.