Osiągnięcia dzieci
Nasza Świetlica
Ostatnie wydarzenia, imprezy

Akcja Sprzątanie Świata 2015 w Szkole Podstawowej nr 61

Opublikowano

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do Akcja Sprzątania Świata. 21 września 2015 roku w ramach lekcji uczniowie klas 1C wraz ze swoimi nauczycielami Olgą Potoczną i Agnieszką Cieślik sprzątali  Park Grabiszyński. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania miasta oraz uświadomienie, że każdy z mieszkańców jest odpowiedzialny za czystość wokół siebie.